BODOVI LEBANČANIMA: Moravac Orion – Radan 1:2

Pobeda Lebančana u utakmici u kojoj su bodovi na kraju pripali manje slabom rivalu.

Zona Jug – 11. kolo

MORAVAC ORION – RADAN 1:2

Strelci: 0:1 Stojiljković u 37., 0:2 Nastić u 66., 1:2 Mladenović u 72. minutu – Sportski centar Orion, gledalaca: 50, sudija: Nemanja Arsić (Leskovac), žuti kartoni: Nikolić, Blagojević (Moravac Orion), Dodić, Milan Stanković (Radan).

MORAVAC ORION: Radovanović, Anđelković, Ristić, Tošić (Stojanović), Nikolić, Blagojević, D. Đokić, Ljubenović, Mladenović, Karapanđžić (Janković), V. Đokić.

RADAN: Kocić, Dodić, Stojiljković, Milan Stanković, Ilić, Cvetković, Miljan Stanković (Stevanović), V. Stanković, Nastić, Živković, Kostić.

Igrač utakmice: Nastić (Radan)

Ni prelep oktobarski dan, ni fantastičan teren, nisu motivisali aktere komšijskog derbija da prikažu više i bolje. Mrštančani na deobi poslednjeg mesta u Zoni teško da mogu i više od onoga što tokom prenstva pokazuju, nekadašnjeg srpskoligaša iz Lebana očigledno trese žestoka kriza.

Lebančani su bolje trčali, vidljivo su fizički spremniji, ali pravih akcija i kombinacija sa pretnjama po gol Radovanovića, gotovo da nije ni bilo. Tek u završnici prvog poluvremena, Radan je uspeo da opravda ulogu favorita i dođe u vođstvo, pogotkom beka Stojiljkovića u 37. minutu. Posle odmora, domaćin je ostao bez najiskusnijih u sastavu, zamenjenih startera Karapanđžića i Tošića, pa se očekivalo da gosti još koji put zatresu mrežu Mrštančana. To se i dogodilo posle jedne gužve, u kojoj je pomoćni sudija Vučković signalizirao glavnom arbitru Arsiću, da su igrači Moravca Orion izbacili loptu u polje iako je prešla gol liniju. Anemični i spori napadi gostiju, bez završnog pasa i udarca na gol, podstakli su već nadigranog domaćina da zaigra bolje i posle pogotka iz jedanaesterca priprete rezultatskim preokretom.