Zlatna Nina Stanisavljević na prijemu kod gradonačelnika Leskovca Gorana Cvetanovića

Gradonačelnik Leskovca dr Goran Cvetanović organizovao je danas svečani prijem za Ninu Stanisavljević, koju je predstavio i kao najbolju plivačicu Srbije.

Nina Stanisavljević je na nedavno održanim Mediteranskim igrama u Oranu u Alžiru osvojila zlatnu medalju u disciplini 50 metara leđno.

Cvetanović se danas pred medijima lično i u ime svih Leskovčana zahvalio na ponosu i radosti koje je Nina priredila svom gradu. Gradonačelnik je jednoj od najboljih leskovačkih sportistkinja svih vremena uručio i simboličan poklon – vaučer za nabavku sportske opreme u vrednosti od 28.590 dinara – simbolično u znaku vremena ostvarenog u Oranu -28.59 sekundi.

– Zbog mladih sportista i dece koja se na njih ugledaju nastojimo da uslove za bavljenje sportom učinimo što boljim. S tim u vezi, do sada smo u uređenje sportskih hala, terena i igrališta, sala, avantura park uložili oko 200 miliona dinara, a zahvaljujući velikoj podršci koju uživamo od strane predsednika Republike Srbije gospodina Aleksandra Vučića u toku je izgradnja stadiona koja je već u završnoj fazi. Radovi su vredni 2,5 milijarde dinara. U Srbiji prednjačimo i kada su u pitanju sredstva koja izdvajamo za sportske klubove, prošle godine izdvojeno je 95 miliona dinara, a ove godine taj iznos je povećan na 120 miliona dinara. A podsetiću vas da je pre 2012. godine za preko 100 kluba izdvajanje iz budžeta bilo oko 18 miliona dinara. Sutra ćemo takođe organizovati prijem za uspešne sportiste, ali smo s pravom želeli da izdvojimo Ninu. Za dva plivačka kluba je rezervisano 4,6 miliona dinara (2,6 miliona za PK Dubočica i 2 miliona za PK Leskovac), a shodno uspesima većine plivača taj iznos ćemo sledeće godine i povećati – rekao je gradonačelnik Leskovac dr Goran Cvetanović.

Cvetanović je obavestio prisutne da će u četvrtak biti isplaćena treća od četiri rate za finansiranje sportskih klubova i udruženja u visini od 26 miliona dinara.

Nina Stanisavljević je do sada dva puta dobila Oktobarsku nagradu Grada Leskovca proglašena je za, najbolju sportistkinja grada 2020. godine i pravi uzor generacijama koje odrastaju. Pored napornih višečasovnih treninga, redovan je učenik Gimnazije u Leskovcu i nalazi vremena i za druženje i prijatelje.

– Prvo bih htela da se zahvalim gradonačelniku i gradu na pomoći i ovom prijemu. Prva seniorska godina i već smo osvojili zlatnu medalju, jako sam zadovoljna i nadam se da ću ih još osvajati zato što se zaista trudim da grad predstavim u najboljem mogućem svetlu. Ove godine u avgustu nastupam na Evropskom prvenstvu u Rimu i nadam se što boljim rezultatima – kazala je zlatna Leskovčanka Nina Stanisavljević.

Prijemu kod gradonačelnika Leskovca prisustvovao je i Ninin trener u Plivačkom klubu Dubočica i reprezentaciji Srbije Dušan Veličković.

Povezano

Rezultati 2. i parovi 3. kola Kupa FS Jablaničkog okruga

Juče je odigrana većina utakmica 2. kola Kupa FSJO dok je deo utakmica registrovan službenim rezultatom zbog odustajanja pojedinih timova. Rezultati 2. kola Kupa Fudbalskog saveza Jablaničkog okruga: Mladi Borac (Živkovo) – Gradac (Konopnica)  3-0 (službeni rezultat) Šumadija (Razgojna) – Plantaža (Donje Stopanje)  2-1 Lemind 1953 (Leskovac) – Todorovce  0-3 (službeni rezultat) Kumarevo 65 – […]

Leskovčani se vratili u Srpsku ligu Istok u velikom stilu: Trstenik PPT – Sloga 0:2

Fudbaleri leskovačke Sloge pobedili su danas kao gosti ekipu Trstenika i tako se na velika vrata vratili u srpskoligaško društvo. Srpska liga Istok – 1. kolo TRSTENIK PPT – SLOGA (LESKOVAC) 0:2 Strelci: 0:1 Andrija Anđelić u 16., 0:2 Ivan Milić u 83. minutu – Trstenik, stadion kraj Morave, sudija: Marko Ćirić, žuti kartoni: U. […]