Subota u 17h: Zdravlje dočekuje Metalac na otvaranju košarkaške sezone u Leskovcu

Utakmicama 1. kola ovog vikenda počinje prvenstvo u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije.

Zdravlje se i ove sezone takmiči u najvišem rangu takmičenja u zemlji, a očekuje se najkvalitetnija sezona u proteklih nekoliko godina imajući u vidu budžete klubova i visoke ambicije većeg broja prvoligaša.

Košarkaši Zdravlja sezonu otvaraju u subotu u 17 časova pred svojim navijačima duelom sa Metalcem iz Valjeva koji je pred početak prvenstva registrovao i dvojicu bivših igrača Partizana, Savu Lešića i Stefana Sinoveca, kao i još jednog košarkaša iz SAD,

Zdravlje u novu sezonu ulazi sa kompletno renoviranim timom koji će sa klupe voditi trener Nikola Ristić i Sanel Mukanović. Novi kapiten je iskusni centar Aleksandar Andrejević, a u timu će biti ukupno sedmorica košarkaša iz Leskovca.

-Pripreme su počele pre dva meseca. Odmah bih na početku da pohvalim Nikolu koji je bio moj saigrač, ali je odradio odličan posao, a njegov rad se ne razlikuje od rada mnogo iskusnijih trenera. Sklopio je odličan tim i rad sa ovim momcima je bio veliko zadovoljstvo. Dolazi nam izuzetno kvalitetan protivnik i jedan od najjačih klubova u ligi. Mi smo spremni da damo sve od sebe, i nadamo se najboljem. Za šta će taj naš maksimum biti dovoljan videćemo – rekao je na konferenciji za medije kapiten Zdravlja Aleksandar Andrejević.

Mladi trener Nikola Ristić sa prvim saradnikom Sanelom Mukanovićem na raspolaganju je imao tim u kome je od prošle sezone ostao samo Miloš Gravilović.

-U goste nam dolazi ekipa Metalca, jedna od najkvalitetnijih ekipa u ligi, ekipa koja je sastavljena od veoma iskusnih i kvalitetnih igrača. Odlikuje ih jedan veliki individualni kvalitet. Većina tih igrača više sezoan igra u našoj ligi. Imaju najviše moguće ambicije, i cilj da završe u vrhu tabele. Mi smo pripreme počeli pre dva meseca, sa bazom momaka iz Leskovca sa kojima su potpisani dvogodišnji ugovori. Ta ekipa je dopunjena sa dva srpska igrača koji su prethodne 4 sezone igrali na koledžima u America. Tim je dopunjen trojicom stranaca koje imamo ove sezone u ekipi. Zadovoljan sam obavljenim pripremama i došli smo do premijere kada ćemo videti kako će sve to izgledati. Nadam se da ćemo biti kompletni. Od momaka koji će igrati očekujem da će pokazati maksimalno zalaganje i da pokažemo kako ćemo igrati tokom sezone, da igramo u visokom ritmu. Cilj je da damo sve od sebe, a nadam se da če publika prepoznati naš rad i trud i da će doći u subotu da nas podrži – kazao je u susretu sa novinarima trener Zdravlja Nikola Ristić.

Utakmica Zdravlje – Metalac igra se u subotu 30. septembra u SC Dubočica u Leskovcu, a početak je zakazan je za 17 časova.

Povezano

DUBOČICA POBEDILA ZEMUN: Prva liga Srbije – rezultati i pregled 22. kola i tabela

Fudbaleri Dubočice pobedili su danas kao gosti ekipu Zemuna rezultatom 3:1. Meč je odigran na stadionu Čair u Nišu, zbog činjenice da su počele pripreme za rušenje Gradskog stadiona u Leskovcu u okviru priprema za početak izgradnje novog Gradskog stadiona. Golove za ekipu Dubočice postigli su Lazar Marković u 26., Nikola Mladenović u 39. i […]

SREĆA UZ NOVOSAĐANE: Vojvodina posle dramatične završnice prekinula seriju pobeda Zdravlja

U derbiju 19. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Vojvodina je večeras u Novom Sadu u neizvesnoj završnici savldala ekipu Zdravlja rezultatom 78:74 (19:19, 19:24, 20:11, 20:20). U poslednji minut derbija domaćin je sa 6 poena prednosti (76:70), a gosti su sjajnu seriju nastavili pa je Blackwell na 10 sekundi pre kraja uveo meč u dramatičnu […]