Vlasotinčani do vrha napunili mrežu Nišlija

Fudbaleri Vlasine pobedili su danas na Rosulji ekipu Sinđelića iz Niša i obezbedili mirniji ulazak u završnicu sezone.

Srpska liga Istok – 26. kolo

VLASINA – OFK SINĐELIĆ 5:1

Strelci: 1:0 Milan Stojanović u 28. iz jedanaesterca, 2:0 Milan Stojanović u 35., 2:1 Đorđe Miljković u 41., 3:1 Filip Marković u 44., 4:1 Filip Marković u 60., 5:1 Filip Miljković u 77. minutu – Vlasotince, stadion Rosulja, sudija: Stefan Vukimirović, žuti karton: Dimitrije Radenković (Sinđelić), crveni karton: Marko Jović u 28. minutu.

VLASINA: Gašić, S. Stojković, Nikolić, Bogdanović, Milošević, Mladenović (Stojiljković), Miljković (Vučić), Stojanović (Đ. Stojković), Mitrović (Đokić), Antić (Stefanović), Marković.

SINĐELIĆ: Lazarević, Topalović, Jović, Radenković, Miljković (Sokolović), Ajdarević (Petrović), Ivečić, Stojković (Okičić), Stamenković (Petković), Stojković, Zajić (Đorđević).

Vlasina gazi redom u proteklih nekoliko nedelja, a kada se izuzme neprikocnoveni Trayal, Vlasotinčani su u grupi najuspešnijih srpskoligaša ovog proleća.

Domaćin je na Rosulji i u duel sa Nišlijama ušao sa imperativom pobede. Već u 12. minutu penal za domaće, ali Lazar Mitrović nije uspeo da pretvori najstrožu kaznu u vodeći pogodak.

U 28. minutu drugi penal za Vlasinu, ali i crveni karton za igrača gostiju Marka Jovića. Siguran sa bele tačke bio je Milan Stojanović. Isti igrač je samo 7 minuta kasnije postigao i drugi pogodak za domaćina i najavio konačni trijumf vlasotinačkog srpskoligaša.

Do odmora su se mreže tresle još dva puta. Miljković je u 41. minutu smanjio prednost domaćina na 2:1, a tri minuta kasnije Marković je ponovo uvećao prednost Vlasine na 3:1.

U nastavku su izabranici trenera Dragana Nikolića golovima Markovića i Miljkovića stigli do nove, pete uzastopne pobede u prvenstvu.

U sledećem, 27. kolu Vlasina gostuje u Paraćinu gde će odmeriti snage sa SFS Borcem, dok Sinđelić na svom terenu dočekuje ekipu Pčinje.