LIDER PAO U LESKOVCU: Košarkaši Zdravlja pobedili Slobodu u triler završnici (FOTO)

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Leskovcu lidera na tabeli AdmiralBet Košarkaške lige Srbije i posle nepotpunog 8. kola stiglid o 4. pozicije na tabeli.

U predivnoj atmosferi u kojoj su mogli da uživaju i gledaoci Televizije Arena Sport, koja ja direktno prenosila ovaj meč, domaćin je u neizvesnoj završnici imao više koncentracije, bio preiczniji i na kraju stigao do zaslužene pobede.

Bolju igru u prvih 10 domaćin je krunisao prednošću od 9 poena razlike, a na početku drugog perioda domaćin je imao i maksimalnih 14 poena prednosti (14. minut 34:20).

Užičani se nisu predavali, pokazali da nisu slučajno na čelu KLS karavana, pa se na odmor otišlo sa samo 3 poena viška na kontu Zdravlja (44:41).

Posle odmora rezultatska klackalica, ekipe su se smenjivale u vođstvu ali nijedan od rovala nije uspeo da se „odlepi“ i napravi značajniju razliku.

Na minut i 55 sekundi do kraja potpuna drama, uz rezultatsko poravnanje (72:72). Do kraja poeni Hadsona, Vujasinovića i 20 sekundi pre kraja Stamenkovića sa linije slobodnih bacanja za domaće, dok je kod gostiju razigrani Dimitrijević bio malo za trijumf u Leskovcu.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković (3 skoka), Jović 2 (3 asistencije), Hudson 24 (5 skokova, index 23), Petković 2 (3 skoka), Đorđević 14 (5 skokova, indeks 16), Radivojević 5, Stamenković 17 (9 skokova, 3 asistencije, indeks 17), Stajić, Jovanović 3 (6 skokova), Vujasinović 5 (6 asistencija), Blackwell, Bjelak 6 (3 skoka).

U sledećem, 9. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje je gost ekipe Dunava, a nakon toga u Leskovcu gostuje ABA 2 ligaš, ekipa Zlatibora.